Apie Muay Thai

1Muay Thai – tailandietiškas boksas. 1630 metais pirmą kartą Siamo karalystės metraščiuose buvo paminėtas Muay Thai vardas. Muay Thai – tai viena iš seniausių kovinių sporto šakų. Būtent sporto šaka su konkrečia kovine technika, sudaranti galimybę varžytis dviems kovotojams tarpusavyje pagal konkrečias taisykles. Didelę įtaką Muay Thai technikai turėjo Muay Boran kovinė sistema. Iki šių dienų Tailando armijos specialiosios paskirties daliniai treniruojami pagal Muay Boran sistemą. Ji pasižymi judesių paprastumu ir veiksmų efektyvumu. Kiekvienas Muay Boran veiksmas yra skirtas sužeisti arba nužudyti priešą.
Sušvelninus Muay Boran veiksmus, juos padarius ne tokius pavojingus priešininkui, sukūrus varžybų taisykles atsirado kovinė sporto šaka Muay Thai. Galutinai Muay Thai taisyklės buvo patvirtintos tik 1930 metais. Įvestos svorio kategorijos ir bokso pirštinės, tada kova persikėlė į bokso ringą. Prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo pastatyti specialūs Muay Thai stadionai „ Račadamnen“ ir „ Liumpini“, kurie iki šių dienų išlieka patys populiariausi tarp Muay Thai kovotojų ir fanų.
Prieš kiekvieną kovą atliekamas ritualas , Wai Khru ( Khru tailandietiškai- mokytojas), tai trys nusilenkimai klūpint ringo centre, taip atiduodant pagarbą savo Mokytojui, savo Tėvams ir Dievui kuriuo tikima. Toliau seka ritualinis šokis Ram Muay kurio metu kovotojas nusiteikia artėjančiai kovai ir apšyla savo raumenis. Muay Thai galimi smūgiai kojomis, rankomis, alkūnėmis ir keliais. Visame pasaulyje Muay Thai kovotojai yra labai aukštai vertinami. Geriausias pavyzdys Japonijos Bušido ir K-1 ringai koriuose sėkmingai pergales skina Muay Thai mokyklų atstovai.
Europoje vieni pirmųjų Muay Thai treniruotis pradėjo olandai, o netrukus ši tikrai puiki ir stipriausiems skirta sporto šaka išpopuliarėjo ir kitose šalyse. Lietuvoje Muay Thai buvo pradėta treniruoti 1992 metais sporto klube „ Titanas“ ( Kaunas). Klubo prezidentas ir treneris Marius Misiūnas, subūręs bendraminčius 1994 metais, įkūrė Lietuvos Muay Thai sąjungą. Lietuvos Muay Thai sąjunga yra vienintelė organizacija Lietuvoje, vienijanti mėgėjų ir profesionalų Muay Thai. LMTS ne tik organizuoja Muay Thai varžybas, bet ir rengia trenerių kvalifikacijos kėlimo kursus, teisėjų kursus, organizuoja sporto stovyklas jaunimui ir LMTS rinktinės nariams.

Muay Thai tai ne tik kovinė sporto šaka, bet ir gyvenimo stilius. Jis padeda geriau susiorientuoti įvairiose gyvenimo situacijose.

“LOTOSAS“ Muaythai